Co robić w czasie kwarantanny? Tarnowski fotograf proponuje fotomaraton

10 kwietnia 2020 , Tagi: fotografia , konkurs , wydarzenia

Zostań w domu, fotografuj. To kolejny ze sposobów na to, aby sobie zająć czas i myśli podczas okresu, w którym władze zachęcają, żeby zostać w domu. Wszystko po to, aby w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Prezes Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego Tomasz Sobczak zachęca wszystkich chętnych do udziału w fotomaratonie na Facebooku.

Pomysł jest prosty. Uczestnicy mają co dwa dni robić zdjęcia na podawane tematy. Organizatorzy akcji wybierają 6 zdjęć, spośród których najlepsze wybierają już sami uczestnicy zabawy.

– Pomyślałem, że fotografia to idealne medium, żeby zachęcić ludzi do kreatywnego spędzenia tego czasu. Teraz aktywność ruchowa i zawodowa jest mniejsza. Nasze umysły mogą jednak się gimnastykować. Stąd ten pomysł – mówi Tomasz Sobczak.

Pierwszym tematem na zdjęcie było coś co nie jest tym, czym się wydaje. “Podoba mi się inicjatywa robienia zdjęć w regularnych odstępach czasu i na zadany temat. To rozwija wyobraźnię. Daje to też rutynę, która jest dzisiaj potrzebna, żeby nie zwariować” – podkreśla Karolina Ruszel, uczestniczka fotomaratonu.

Drugim tematem było oddychanie. “Postanowiłem założyć konto na Facebooku. Byłem od tego daleki, ale jak nie ma innej możliwości, żeby wziąć udziałw  tym maratonie, zrobiłem to. To kapitalny pomysł na poradzenie sobie z tą sytuacją. Może nam to pomóc. Tematy są śmieszne, czasem trudne, czasem dziwne. Uwalniają jednak wyobraźnię. To motywuje. Trzeba to zrobić w domu, z rzeczami, które mamy. Liczy się przede wszystkim pomysł. Droga od pomysłu do wykonania jest najciekawsza” – mówi Bogdan Litwora, uczestnik zabawy.

– Jestem mamą dwójki dzieci. Siedzę teraz z nimi w domu i świetnie się bawię. Lubię fotografować. Jak siedzimy w domu z dzieciakami, musimy wymyślać sobie zabawy. Przy okazji powstają zdjęcia. Wolałabym je robić na zewnątrz, ale jest jak jest – dodaje Marta, która także bierze udział w maratonie.

Jak podkreśla Tomasz Sobczak, najważniejsza jest zabawa. “To nie jest rywalizacja. Fotografia to medium, które potrafi zapełnić każdą próżnię” – mówi. W fotomaratonie może wziąć udział każdy – zarówno amator, jak i profesjonalista, posiadacz profesjonalnego aparatu albo telefonu, który robi zdjęcia. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Artykuł: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/co-robic-w-czasie-kwarantanny-tarnowski-fotograf-proponuje-fotomaraton/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej