Szlak ceramiczny – aplikacja mobilna

Szlak Ceramiczny Regionu Tarnowskiego obejmuje 40 obiektów w 10 miejscowościach w regionie tarnowskim. Projekt  realizowany jest w formie szlaku turystycznego, a powstał z inspiracji unikalnymi realizacjami z zakresu ceramiki architektonicznej słynnej Spółdzielni Pracy Przemysłu Ludowego i Artystycznego Kamionka w Łysej Górze. A precyzyjniej – chęcią ocalenia i udostępnienia jak najszerszemu gronu odbiorców zachowanych prac ojców Eksperymentu Łysogórskiego oraz nie mniej ciekawych dzieł innych artystów tworzących ceramiczne dekoracje architektoniczne.

Trzon szlaku stanowią miejscowości, w których zachowały się najciekawsze i najcenniejsze realizacje: Tarnów, Dębno, Wojnicz, Brzesko, Nowy Wiśnicz oraz Łysa Góra, jako jego początek, punkt centralny i docelowy równocześnie.

Obiekty Szlaku będą docelowo połączone oznakowanym szlakiem rowerowym, który będzie skomunikowany z „autostradami” rowerowymi przecinającymi Województwo Małopolskie.

Aplikacja została wykonana przez Tarnowską Organizację Turystyczną, która powstała pod koniec 2010 roku i wpisuje się w nowoczesne, zarówno w kraju jak i w Europie, rozwiązania form współpracy samorządu terytorialnego różnych szczebli oraz lokalnej branży turystycznej. Celem TOT to przede wszystkim promocja turystyki i kreowanie lokalnych produktów turystycznych na terenie subregionu tarnowskiego. Tarnowska Organizacja Turystyczna

 

 

Aplikacja Szlak ceramiczny regionu tarnowskiego jest dostępna tylko dla użytkowników Androida i jest bezpłatna

 

  • Na urządzeniu mobilnym otwórz aplikację Sklep Play
  • Na górnym pasku kliknij „wyszukaj” i wpisz „Tarnów” lub „szlak ceramiczny”
  • Znajdź ikonę z logo naszej aplikacji, kliknij („tapnij”) i dokonaj procesu instalacji zgodnie z wskazówkami
  • Aplikacja jest na Twoim urządzeniu! Korzystaj zawsze kiedy chcesz!
  • Możesz też pobrać bezpośrednio: https://play.google.com/store/apps/details?id=ceramicznyszlak.id&hl=pl
logo Tarnowskiej Organizacji Turystycznej

 

 

 

 

Pomysł i projekt: Witold Mierzejewski, Paweł Rybak, Marcin Pałach

Teksty: Barbara Bułdys, Bożena Kostuch

Zdjęcia: Wojciech Podleśny

Wykonanie aplikacji: Marketing Studio

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. “Małopolska Gościnna” w 2015 roku.

www.visitmalopolska.pl