Zwiedzaj, podziwiaj, smakuj! Wioska winiarska i tarasy widokowe dla turystów

28 marca 2021 , Tagi: enotarnowskie , enoturystyka , winnice

Turystom trzeba zaproponować coś więcej. Same winnice to za mało, aby ich zachęcić do jeżdżenia po bezdrożach regionu tarnowskiego i zatrzymać tutaj na dłużej. Stąd pomysł stworzenia Inteligentnej Wioski, w której przy pomocy narzędzi cyfrowych będą mogli samodzielnie zwiedzać, poznawać historię ciekawych miejsc i podziwiać pogórzańskie widoki.

Wioska Winiarska to nowy pomysł Lokalnej Grupy Działania Dunajec – Biała. Ostatnimi czasy region tarnowski mocno stawia na enoturystykę. Pomysł został doceniony, a teraz ma szansę być rozwijany. Inicjatorzy liczą, że dzięki unijnemu dofinansowaniu w wysokości około pół miliona złotych, uda się stworzyć Smart Village – Wioskę Inteligentną, która przyciągnie turystów i zachęci do poznawania nie tylko winnic i pracy w nich, ale również ciekawej przeszłości powiatu tarnowskiego.

– Wioska Winiarska miałaby powstać na bazie trzech winnic w gminie Pleśna, w miejscowości Janowice. Chodzi o połączenie pobytu w regionie z nowoczesnymi narzędziami, które na przykład przy pomocy aplikacji na smartfony pozwolą samodzielnie zwiedzać winnice, poznawać związane z nimi ciekawostki, których jest wiele, bez konieczności angażowania gospodarza, który musi wykonywać swoje zwykłe obowiązki. To ważne zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, kiedy duże, grupowe wycieczki czy inne wydarzenia nie wchodzą w grę – mówi Jan Czaja z Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała.

Dodatkowym magnesem na turystów miały by być tarasy widokowe zbudowane w winnicach, z których roztaczają się najbardziej malownicze widoki, najczęściej na południe regionu. Przy dobrej pogodzie z niektórych miejsc można podziwiać Tatry. Właściciele chcą wykorzystać ten atut. Dlatego planują budowę tarasów o powierzchni około 25 metrów kwadratowych i usytuowanie na nich szczegółowych opisów miejsc, które można podziwiać. To pomysł zaczerpnięty z wież widokowych i szlaków. Dodatkowo na tarasach miałyby się znaleźć stoliki kawiarniane, przy których można usiąść i miło spędzić czas degustując lokalne przysmaki. Tarasy widokowe mają zacząć działać i przyjmować turystów już w tym sezonie.]

Więcej: https://www.eska.pl/tarnow/zwiedzaj-podziwiaj-smakuj-wioska-winiarska-i-tarasy-widokowe-dla-turystow-audio-aa-D5B4-7q8f-53JQ.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej