Zrównoważona turystyka – czy jesteśmy gotowi? Dyrektor TCI w panelu dyskusyjnym.

3 października 2023 , Tagi: turystyka

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć przedstawiciele małopolskiej branży turystycznej, którzy 2 października spotkali się przy krakowskim lotnisku w Balicach, by przedyskutować kwestie czekających sektor zmian oraz wymienić się doświadczeniami w tym zakresie. Konferencję z cyklu „Współpraca-Innowacje-Turystyka Zrównoważona” zorganizowała Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Udział w spotkaniu wzięli m.in. wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

Po interesujących prezentacjach odbyła się debata „Jak zaprogramować rozwój turystyki zrównoważonej w regionie? Mieszkańcy jako źródło przewagi konkurencyjnej destynacji turystycznych w województwie małopolskim” moderowana przez Adama Mikołajczyka z udziałem prezes Fundacji Travindy Anuli Galewskiej, wiceprezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce Anny Jędrochy, dyrektor Wydziału Turystyki Urzędu Miasta Krakowa Elżbiety Kantor, prezesa MOT Grzegorza Biedronia, prezesa Kraków Airport Hotel Grzegorza Gogoli, dyrektora Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Piotra Polanka oraz dyrektora Tarnowskiego Centrum Informacji Marcina Pałacha. Była to okazja do zaprezentowania działań jakie Tarnowskie Centrum Informacji wraz z Tarnowską Organizacją Turystyczną podejmują na rzecz zrównoważonej turystyki w mieście i w regionie tarnowskim.   

Więcej: https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/wiadomosci-z-pot/bezpieczny-lot-z-krakowa-do-wspolpracy-innowacji-turystyki-zrownowazonej–konferencja-pot-i-mot-w-malopolsce#n

Fot. z archiwum Małopolskiej Organizacji Turystycznej

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej