Znów możemy odwiedzać biblioteki

27 listopada 2020 , Tagi: biblioteka , Tarnów

Od najbliższego poniedziałku 30 listopada znowu skorzystamy z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie i innych placówek bibliotecznych w mieście. Nadal będą obowiązywać limity osób, które jednocześnie mogą przebywać w książnicach, nie zmieni się także nakaz zasłaniania ust, dezynfekcji dłoni i zachowania bezpiecznej odległości.

Na drzwiach każdej biblioteki w Tarnowie będzie widniało ogłoszenie o tym, ile osób może przebywać w środku. Na ogół ta liczba waha się od jednego do dwóch czytelników. Reszta będzie musiała czekać w kolejce przed wejściem. Nie będzie także dostępu do półek z książkami – do biblioteki trzeba przyjść z przygotowanym tytułem lub zapytać o poradę pracownika.

Nie zmieni się także nic w kwestii kwarantanny książkowej – dalej, po oddaniu, będą musiały odczekać trzy dni, aż będzie je można znowu pożyczyć.

Prosimy więc mieszkańców, by szykowali się powoli na oddanie lub prolongowanie książek, które tak ochoczo wypożyczali przed ostatnim zamknięciem na początku listopada – mówi Ewa Stańczyk, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.

Zaraz przed zamknięciem bibliotek, czyli 5 i 6 listopada, wszystkie filie w Tarnowie odwiedziło w sumie około 1200 osób. Wypożyczono wtedy około 5,5 tysiąca książek.

więcej na: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Znow-mozemy-odwiedzac-biblioteki

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej