Zmiany na trasie Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki.

2 kwietnia 2020 , Tagi: Kościół , pielgrzymka , wydarzenia

Z uwagi na trwające prace remontowe i budowlane, trasa Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki uległa zmianie.“Drodzy Pielgrzymi, zapewne pamiętacie o remoncie mostu na Dunajcu w Ostrowie i związanymi z tym komplikacjami na trasie. Dzisiaj chcielibyśmy przekazać Wam informację, że to nie jedyny problem logistyczny, który wpłynie na trasę tegorocznej pielgrzymki.

Z informacji uzyskanych od GDDKiA na sierpień przewidywany jest remont, a w związku z tym zamknięcie mostu na Wiśle w Nowym Brzesku. Uczyni to niestety naszą pielgrzymkę nieco bardziej uciążliwą, gdyż najbliższy most na „królowej” naszych rzek, dla trasy dotychczasowej części A, znajduje się w Niepołomicach.

Dlatego pierwszy dzień pielgrzymowania zostanie przedłużony w tym roku do Miejscowości Mokrzyska i Rzezawa, a kolejne trzy dni ulegną całkowitej zmianie.

Następnego dnia pielgrzymka przejdzie przez takie miejscowości jak: Krzeców, Proszówki, Damienice, Stanisławice, Kłaj (gdzie przewidziana jest Msza Święta), Szarów i Niepołomice.

W trzeci dzień trasa będzie przedstawiała się następująco: Wolica, Cło k/Krakowa, Pobiedniki, Tropiszów i Glewiec (tam przewidziana jest Msza Święta).

W czwarty dzień pielgrzymi dojdą do starego szlaku pielgrzymowania przechodząc przez następujące miejscowości: Niegardów, Radziemice, Przemęczanki, Wrocimowice, Racławice, Kalina-Las, Bukowska Wola i Miechów. Od Miechowa trasa będzie wyglądała tak samo, jak co roku.

Trasa dotychczasowej części B nie ulegnie zmianie, jednak zmiany te dotkną także niektóre grupy z tej części. Dlaczego? Jest to spowodowane faktem, że sytuacja ta może być dobrym momentem do tego, aby zbilansować liczbę pielgrzymów w poszczególnych częściach. Jak wiadomo – w ostatnich latach część B była znacznie większa od części A. Jest to wynikiem pewnych naleciałości związanych z pierwszymi latami naszej pielgrzymki, kiedy do terenów naszej diecezji należały dekanaty włączone w 1992 roku do diecezji rzeszowskiej i sandomierskiej. W związku kierownictwo Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej zadecydowało się na to, żeby zmodyfikować składy poszczególnych części.”

Pełna treść komunikatu na: https://www.facebook.com/pieszapielgrzymkatarnowska/photos/a.370266569710507/3547984441938688/?type=3&theater

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej