Zdobywca Pucharu Polski mieszka pod Tarnowem

9 listopada 2022 , Tagi: ciekawostki , sport
Mieszkaniec podtarnowskiej Niwki od najmłodszych lat był fascynowany motosportem. Dzięki swojej determinacji i pasji w sezonie 2021 wystartował w połowie zmagań Pucharu Polski w klasie Sport 600. Spektakularnie wygrał wszystkie wyścigi, w których wystartował co zaowocowało  zdobyciem trzeciego miejsca w kwalifikacji generalnej. O kim mowa? Tym zawodnikiem jest Dawid Rzymek – zdobywca Pucharu Polski Sport 600 w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski.

 
Dawid nie zwalniał tempa i w tym roku postanowił zmierzyć się w pełnym cyklu Pucharu Polski Sport 600. Tegoroczne, najbardziej prestiżowe zmagania Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, odbywały się również zagranicą na Słowacji. 
 
Warto wspomnieć, że każda runda obfitowała nie tylko w pełną emocji walkę o trofeum, ale także zmienne warunki. Zdarzyły się nawet wyścigi w deszczu przez co rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Dawid radził sobie doskonale. Przez cały sezon nie schodził z podium. Mimo przeciwności losu oraz dzięki swojej dojrzałości w jeździe zdobył upragniony Puchar Polski w klasie Sport 600 i mógł świętować razem z zespołem Halit Racing Team wygraną. Osiągnął swój cel jako pierwszy zawodnik na motocyklu marki Honda. 
 
Warto zaznaczyć że Dawid na motocyklu klasy 600 uzyskał w Poznaniu czas 1.38.3 co jest niebywałym wynikiem. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej