Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Gumniska od 26 czerwca, co najmniej do końca roku

20 czerwca 2017 , Tagi: drogi , komunikacja

Z powodu realizowanej przez PKP PLK przebudowy wiaduktu 26 czerwca ulica Gumniska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego pod wiaduktem kolejowym – Będzie to sytuacja trudna dla mieszkańców i kierowców, dlatego proponujemy takie zmiany w organizacji ruchu, aby zminimalizować uciążliwe skutki remontu. Również w tym celu przekonaliśmy kolej do przesunięcie rozpoczęcia prac na Gumniskiej o tydzień, do czasu rozpoczęcia wakacji – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. 

Mapa zmian: 

 

Najistotniejszą zmianą będzie wyznaczenie tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ulicy Starodąbrowskiej z ulicą Lwowską. – W naszej ocenie takie rozwiązanie poprawi warunki ruchu na tym skrzyżowaniu i zwiększy bezpieczeństwo – mówi Artur Michałek, kierownik działu organizacji ruchu w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Pozostałe zmiany w organizacji ruchu zakładają między innymi, że na trzech skrzyżowaniach (Gumniska – Mostowa, Kołłątaja – Starodąbrowska, Lwowska – Starodąbrowska) wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a na odcinku ulicy Kołłątaja zmieni się kierunek ruchu. Na skrzyżowaniu ulicy Gumniskiej z Mostową zostanie zmieniony kierunek pierwszeństwa.

Wszystkie te zmiany mają na celu złagodzenie uciążliwości, związanych z remontem na tyle, na ile to możliwe. Prace przy wyznaczaniu tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Starodąbrowskiej rozpoczną się 23 czerwca, około godziny 20.00. Sygnalizacja świetlna zostanie wyłączona, wprowadzone zostanie ręczne kierowanie ruchem. 26 czerwca do godziny 11.00 zostanie wyłączona sygnalizacja i zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniach ulic: Gumniska – Mostowa i Kołłątaja – Starodąbrowska. 

Schemat objazdów dla pojazdów o DMC do i powyżej 5 ton: 

 

Więcej informacji, wraz z mapkami zmian na: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Tymczasowe-rondo-zamiast-swiatel  

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej