Zakończyła się budowa Parku Zdrojowego w Ciężkowicach

5 lutego 2021 , Tagi: atrakcje turystyczne , rekreacja

Obiekt musi zostać jeszcze odebrany i zostanie otwarty późną wiosną. Na ponad 6 hektarach powstały cztery strefy – spacerowa ze ścieżkami pośród drzew, relaksu z placem zabaw i siłownią terenową, strefa ogrodowa z arboretum oraz ogrodem sensorycznym i wreszcie strefa hydroterapii, w której powstały tzw. łazienki mineralne.

– Mamy obiekt do hydroterapii pod dachem. Tam mamy dwie niecki do polewań górnych i dolnych. Później na zewnątrz mamy cztery niecki do polewań łokci, nóg, do brodzenia i stąpania. Wiaty do schronienia się i odpoczynku. Mamy dużą nieckę do polewań górnych. Chodzi o krótkie zanurzanie się w zimnej wodzie, które od dawien dawna ma potwierdzone właściwości lecznicze – wyjaśniał Radiu Kraków Dariusz Zięcina, kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji Urzędu Gminy Ciężkowice.

Jak wyjaśnia Stanisław Krawiec, komisarz Gminy Ciężkowice, ze względu na warunki zimowe odbiór Parku Zdrojowego może się nieco przesunąć i wydłużyć. “Zadanie jest zakończone w części podstawowej. Wiadomo, że z biegiem czasu trzeba będzie coś uzupełniać. Jednocześnie jest ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg na remont drogi. Trzeba postawić znaki. Natomiast od wiosny sam Park Zdrojowy jako taki będzie czynny i bezpłatnie dostępny dla mieszkańców” – mówi.

Park Zdrojowy został tak przygotowany, żeby w przyszłości mógł wykorzystywać także wodę o właściwościach leczniczych z odkrytych na terenie gminy źródeł. Samorząd stara się teraz o pieniądze na wykonanie odwiertów.

Więcej na stronie: Zakończyła się budowa Parku Zdrojowego w Ciężkowicach – radiokrakow.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej