Zajrzeliśmy na zaplecze Areny Jaskółki Tarnów. Co się tam kryje? [ZDJĘCIA, WIDEO]

17 grudnia 2019 , Tagi: ciekawostki , sport

Arena Jaskółka Tarnów to nie tylko płyta główna, na której rozgrywane mogą być zawody sportowe i odbywać się koncerty i widownia na 4 tysiące miejsc. Nowa hala to również mnóstwo innych pomieszczeń, które służyć mają zawodnikom, trenerom, obsłudze obiektu i organizowanych w nim wydarzeń, ale również osobom, które chciałby skorzystać np. z siłowni czy gabinetów odnowy biologicznej.

Po nowym obiekcie oprowadził się nas Andrzej Wyrobiec, zastępca dyrektora TOSiR-u, a zarazem menadżer Areny Jaskółki Tarnów.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy się od piwnic, będących pozostałością po starej hali. Obecnie pełnią one rolę magazynów i miejsca, w którym skoncentrowane zostały wszelkiego rodzaju instalacje.

Obiekt wyposażony jest w dwie tablice, na których wyświetlane są wyniki oraz w cztery potężne monitory led, które również mogą być zamiennie wykorzystywane do prezentacji wyników lub do wyświetlania materiałów reklamowych czy ujęć wideo z widowni i boiska. Sama arena, dzięki opuszczanym pneumatycznie siatkom, może być podzielona na trzy osobne boiska, na których jednocześnie mogą trenować trzy osobne grupy.

Osobne wejście na obiekt mają zawodnicy, trenerzy i sędziowie. Do ich dyspozycji jest m.in. 12 szatni z zapleczem sanitarnym. Na parterze są też pomieszczenia do kontroli antydopingowej, konferencji prasowych oraz do narad taktycznych przed meczem.

Z osobnego wejście mogą skorzystać także akredytowani dziennikarze oraz osoby posiadający zaproszenie do strefy VIP. Z poziomu parteru dostaną się na widownię lub widną do specjalnie przystosowanych i wygłuszonych pomieszczeń dla komentatorów na II poziomie. Pod dachem, za szybami, znajdują się pomieszczenia ochrony i monitoringu obiektu, a także techników i osób, które sterują nagłośnieniem i oświetleniem. Pod samym sufitem znajdują się wygodne stanowiska dla kamerzystów, umożliwiające pokazywanie boiska z góry.

Nowa Arena Jaskółka Tarnów to również gabinety fizjoterapii i odnowy biologicznej z saunami i bogato wyposażona siłownia.

Do zagospodarowania jest jeszcze strefa gastronomiczna na I piętrze.

Artykuł: https://tarnow.naszemiasto.pl/zajrzelismy-na-zaplecze-areny-jaskolki-tarnow-co-sie-tam/ar/c1-7471191

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej