Za trzy tygodnie w Tarnowie zostanie wreszcie otwarte nowe muzeum

8 listopada 2021 , Tagi: atrakcje , muzea

Za trzy tygodnie zostanie wreszcie otwarte nowe muzeum poświęcone czasom II Wojny Światowej w Tarnowie i regionie. Powstało na bazie izby pamięci Armii Krajowej, w miejscu dawnych koszar wojskowych przy ulicy Mościckiego i powinno być otwarte już przed rokiem. Mimo tak dużego opóźnienia muzeum zawarło sądową ugodę z wykonawcą i nie będzie starało się o wyegzekwowanie wysokich kar umownych.

Dyrektor muzeum Kazimierz Kurczab podkreśla, że teraz zabrania tego ustawa covidowa, a ponadto jego zdaniem tak wysoka kwota mogłaby pogrążyć tarnowską firmę, która uzasadniła opóźnienie licznymi problemami związanymi z pandemią koronawirusa. “Wielu pracowników chorowało, było hospitalizowanych, łącznie z kierownictwem. Wykazali też, że podobne problemy mieli podwykonawcy. Do tego dostawcy sprzęt i materiałów nie działali przez kilka miesięcy.  Ważne jest to, że inwestycja została dokończona i w najbliższym czasie możemy otworzyć muzeum po tak długim opóźnieniu” – mówi.

Jak jednak przekonuje dyrektor, na ugodzie zyskało także tarnowskiego muzeum, bo nie będzie musiało dopłacać do budowy nowej placówki przy ulicy Mościckiego ponad pierwotnie ustaloną kwotę ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych. Regionalne Centrum Edukacji Pamięci zostanie otwarte w poniedziałek 29 listopada.

Pieniądze na jego budowę oraz wyposażenie pochodziły z budżetu województwa małopolskiego, oraz z dofinansowania unijnego na rewitalizację obszarów zdegradowanych społecznie.

https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/tarnow/za-trzy-tygodnie-w-tarnowie-zostanie-wreszcie-otwarte-nowe-muzeum

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej