Za rok ukraińskim ekspresem ze Lwowa do Krakowa w 3,5 godziny

1 grudnia 2019 , Tagi: kolej , komunikacja

Jak podała „Ukrainskaja Pravda” Koleje Ukraińskie zapowiedziały uruchomienie pociągu ekspresowego ze Lwowa do Krakowa, który dotrze do celu w 3,5 godziny. Koleje Ukraińskie planują zbudowanie w ciągu roku normalnotorowego szlaku do granicy z Polską i uruchomienie pociągów dużych prędkości do Krakowa. Informację zamieścił na Facebooku Jewgienij Krawcow – szef Kolei Ukraińskich.

„W 3,5 godziny do Krakowa + ze Lwowa do Europy szybkimi pociągami. Wiem, że ostatnie 10 lat mówiło się o tym. Ale zrobimy to za rok” – napisał szef Ukraińskich Kolei.

Oznacza to, że na przestrzeni roku Ukraińcy otrzymywają możliwość bezpośredniej szybkiej komunikacji ze Lwowa do Krakowa, Pragi i Wiednia. Dla Kolei Ukraińskich jest to absolutnie realne i będzie miało niezwykły oddźwięk społeczny.

Według Krawcowa w ciągu jednego roku Koleje Ukraińskie zbudują od granicy państwowej do stacji Sknilov, która znajduje się we Lwowie, normalnotorowy szlak kolejowy. Odległość od stacji lwowskiej do stacji Sknilov wynosi 5,5 km, od międzynarodowego lotniska we Lwowie – 3 km, a od dworca autobusowego – 1 km.

Krawcow dodał, że między stacją Sknilov, lotniskiem a lwowskim dworcem kolejowym, Ukraińskie Koleje dla komfortu pasażerów  planują uruchomienie pociągu ekspresowego. Według szefa kolei w ten sposób można uniknąć przeciążenia lwowskiej stacji, przez którą przejeżdżają praktycznie wszystkie pociągi krajowe.

Artykuł z portalu: kurierkolejowy.eu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej