Za bilety w autobusach MPK zapłacimy kartą

27 sierpnia 2020 , Tagi: komunikacja , miasto

Od 1 września w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie za bilet zapłacić będzie można kartą. Na razie możliwy będzie zakup w ten sposób biletów jednorazowych – zwykłych i ulgowych – w przyszłości dostępne będą również bilety czasowe, przystankowe i przesiadkowe.

Specjalne kasowniki przystosowane do zakupu biletów za pomocą zbliżeniowej karty kredytowej zamontowane zostały we wszystkich 95 autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Są one wyposażone w siedmiocalowy dotykowy ekran LCD, którego oprogramowanie jest w pełni kompatybilne z posiadanym przez MPK. Zakup biletu będzie bardzo prosty. Na podstawowym ekranie kasownika będą do wyboru trzy opcje: bilet normalny, bilet ulgowy oraz zakup wielu biletów. Po wyborze liczby biletów i ich rodzajów wystarczy zbliżyć kartę lub smartfon posiadający skojarzoną kartę płatniczą i poczekać na akceptację transakcji. Warto zaznaczyć, że nowe kasowniki obsługiwać będą wyłącznie wariant zbliżeniowy.

Po zakupie biletu pasażer nie otrzyma żadnego wydruku, jest to ustawowa regulacja dotycząca płatności za usługi transportowe i parkingowe. Sprawdzanie biletów odbywać będzie się za pomocą specjalnych urządzeń, dzięki którym kontroler po przyłożeniu karty kredytowej lub smartfona otrzyma informację o dokonaniu zakupu i czasie transakcji. – Jest to o tyle ważne, że bilet jednorazowy jest u nas równocześnie biletem na pół godziny na kilka linii, więc w tym wypadku musimy pamiętać godzinę skanowania, która wyświetlana jest na kasowniku – wyjaśnia prezes MPK, Jerzy Wiatr. Operacja kontroli będzie całkowicie bezpieczna, numer karty na żadnym etapie nie będzie dostępny dla osób trzecich, w tym dla MPK i ZDiK.

Więcej: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Za-bilety-w-autobusach-MPK-zaplacimy-karta

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej