Wznowione prace przy przebudowie Lwowskiej

19 marca 2020 , Tagi: drogi , remonty

W czwartek 19 marca wykonawca robót na ul. Lwowskiej wznowił prace na głównym ciągu komunikacyjnym, w ramach przebudowy drogi krajowej nr 73. W czasie remontu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy mogą się spodziewać utrudnień, jednak ciągłość ruchu w obu kierunkach zostanie utrzymana. Rondo zostanie zastąpione zwykłym skrzyżowaniem o trzech wlotach.

Modernizację ul. Lwowskiej realizuje firma Strabag, która jest głównym wykonawcą prac.

W pierwszym etapie rozbudowy, obecnie prowadzonym w trybie „zaprojektuj i wybuduj”, planowane jest wykonanie nowego skrzyżowania przy Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego i Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, a także budowa dwóch parkingów. Jeden powstanie w sąsiedztwie szpitala i będzie miał 150 miejsc, drugi – przy cmentarzu – pomieści kilkanaście pojazdów.

Na wysokości wjazdu do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza oraz w miejscu połączenia Lwowskiej z ulicą Szarą powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Wzdłuż całej jezdni zostaną zbudowane chodniki i ścieżki rowerowe, oddzielone od drogi pasem zieleni.

Lwowska będzie ulicą dwujezdniową – kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku. Cała ulica zostanie objęta Inteligentnym Systemem Transportowym.

Koszt pierwszego etapu modernizacji Lwowskiej to około 32 milionów złotych. Ponad 14,5 miliona stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Kierowców, korzystający z przejazdu modernizowaną ulicą Lwowską, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Więcej na: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Wznowione-prace-przy-przebudowie-Lwowskiej

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej