Wystawa „Krucha materia” – atrakcja dla miłośników szkła i porcelany

10 maja 2023 , Tagi: Muzeum

Tarnowskie Muzeum Okręgowe przygotowuje atrakcję dla miłośników szkła i porcelany. Już pod koniec maja w muzeum będzie można obejrzeć wystawę „Krucha materia”, na której muzeum zaprezentuje nowe eksponaty pochodzące z zakupionego przez muzeum depozytu książąt Sanguszków.

Na ekspozycji znajdą się szkła polskie z hut w Lubaczowie, Nalibokach i Cudnowie, a także nigdy nie pokazywane, w takim zestawieniu, szkła śląskie, czeskie, czy współczesne szkła polskie, wyprodukowane m.in. w tarnowskiej Hucie Szkła Gospodarczego.

Cały czas pokazywane są te eksponaty na wystawie stałej, to jest mniej więcej około 30% z całej kolekcji, natomiast w maju zostanie otwarta wystawa czasowa, która będzie trwała aż do jesieni. Będą dodatkowe eksponaty prezentowane z tej kolekcji, będziemy chcieli pokazać najbardziej charakterystyczne elementy, które do tej pory nie były pokazywane, a jest dosyć sporo– mówi Kazimierz Kurczab dyrektor tarnowskiego muzeum okręgowego. Wernisaż wystawy odbędzie się  29 maja 2023 r. o godzinie 18.00, w Siedzibie Muzeum Okręgowego.  

Więcej: https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/tarnow/wystawa-krucha-materia-atrakcja-dla-milosnikow-szkla-i-porcelany

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej