Wyjątkowa wystawa na… komisariacie policji

1 października 2020 , Tagi: Policja , wystawy

W tym roku przypada 95. rocznica powołania Policji Kobiecej. Z tej okazji w komisariacie Tarnów-Centrum można odwiedzić wystawę poświęconą służbie kobiet w policji w okresie II Rzeczpospolitej.

Wystawa będzie dostępna do 4 października.

– Jest to dziesięć banerów przedstawiających kobiety w różnych sytuacjach okresu między naszymi wojnami. Wówczas kobiety rozpoczynały tę pracę. Może je poznać jak one pracowały, czym zajmowały się na co dzień, jak wyglądała ich służba i ich czas poza służbą. Są tam zgromadzone różnego rodzaju zdjęcia, zdjęcia dokumentów. To wszystko jest zgromadzone na tych dziesięciu banerach – mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie Paweł Klimek.

Obecnie w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie służą 62 panie, co stanowi około 12 procent ogółu tarnowskich policjantów.

Wystawę można obejrzeć w holu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Należy wcześniej zadzwonić pod numer telefonu 665-390-313.

Istnieje również możliwość zdalnego obejrzenia wystawy poprzez skorzystanie z portalu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Pierwszą policjantką była Stanisława Paleolog. Dzięki jej inicjatywie do służby zgłosiły się trzydzieści ochotniczek.

http://www.rdn.pl/news/wyjatkowa-wystawa-komisariacie-policji

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej