
- festiwale
- imprezy plenerowe
- imprezy taneczne
- kino - wybrane projekcje
- koncert
- kultura
- muzyka
- sport
- spotkania
- teatr - wybrane spektakle
- turystyka
- uroczystości patriotyczne
- warsztaty
- wydarzenia specjalne
- wystawy i wernisaże
Wernisaż wystawy plakatów Patrycji Longawy
24 października, 18:00 - 19:30
W piątek, 24 października, w Galerii Bema20 odbędzie się wernisaż ekspozycji „Granice wyobraźni. Patrycja Longawa – plakaty”. Początek o godz. 18.
Organizatorami wystawy są: Wydział Sztuki Akademii Tarnowskiej oraz Fundacja Bema20, a jej kuratorką – Katarzyna Górowska. Plakaty Patrycji Longawy oglądać będzie można w Galerii Bema20 do wtorku, 14 listopada.
Patrycja Longawa jest pomysłodawczynią Międzynarodowego Biennale Plakatu Muzycznego w Rzeszowie oraz jego kuratorką i prezydentką. Od wielu lat jej prace prezentowane są na licznych, prestiżowych przeglądach związanych ze sztuką plakatu i ilustracją. Dotychczas uczestniczyła w 42 wystawach indywidualnych oraz w około 580 wystawach zbiorowych, z których większość miała charakter międzynarodowy. Prace artystki były pokazywane w 50 krajach na sześciu kontynentach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Jej plakaty i ilustracje brały udział w wielu prestiżowych konkursach i wystawach.


