Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal Bravo Maestro 2020

28 sierpnia - 29 sierpnia

Ostatni weekend sierpnia w Kąśnej Dolnej upływać będzie tradycyjnie w muzycznych klimatach festiwalu Bravo Maestro. Tegoroczna edycja wydarzenia to dwie propozycje koncertowe. 


28 sierpnia na melomanów czeka wersja koncertowa opery „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Historia pechowego Nemorina, pięknej Adiny i sprytnego Dulcamary na pewno nie zawiedzie żadnego słuchacza. To komiczna opowieść o uczuciach, w swoim założeniu lekka i żartobliwa, w głębszym ujęciu pełna refleksji nad ludzkimi słabościami i regułami damsko-męskich gier. Wystąpi czołówka polskich solistów operowych: Iwona Socha (Adina), Adam Sobierajski (Nemorino), Jacek Jaskuła (Belcore), Tomasz Rudnicki (Dulcamara) i Dorota Dutkowska (Gianetta). Przy fortepianie zasiądzie Mirella Malorny.

29 sierpnia odbędzie się z kolei tradycyjny Maraton Muzyczny. Ta uwielbiana przez melomanów trzygodzinna muzyczna uczta od niemal 25 lat prezentuje dzieła polskich i światowych kompozytorów w wykonaniu znakomitych polskich solistów i kameralistów. Szczegółowy program Maratonu, konstruowany przez samych artystów na często nietypowe układy kameralne, trzymany jest w tajemnicy praktycznie do ostatniej chwili i nigdy dotąd nie przyniósł rozczarowania. Tegoroczny koncert uświetnią swoją obecnością: Katarzyna Duda (skrzypce), Janusz Wawrowski (skrzypce), Michał Zaborski (altówka), Marcin Zdunik (wiolonczela), Zuzanna Sosnowska (wiolonczela, laureatka nagrody na XXX Festiwalu Tydzień Talentów – Gwiazdy Promują), Klaudiusz Baran (akordeon / bandoneon) i Robert Morawski (fortepian).

Bilety w cenie 40 zł w sprzedaży wyłącznie internetowej od dnia 11 sierpnia na www.centrumpaderewskiego.pl (zakładka Koncerty) lub w kasie bezpośrednio przed koncertami (jeśli będą jeszcze dostępne).

W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną wejście na koncerty możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym złożeniu obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem Sars-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. OŚWIADCZENIE (do pobrania) należy wydrukować, wypełnić, podpisać i złożyć bezpośrednio przed koncertem w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Druki oświadczenia będą dostępne również w punkcie kasowym.

 

Szczegóły

Start:
28 sierpnia
Koniec:
29 sierpnia
Kategoria wydarzenia:
Strona internetowa:
https://www.centrumpaderewskiego.pl/aktualnosci_szczegoly.html?id=2236&p=1

Miejsce

Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna
Kąśna Dolna 17
Ciężkowice, małopolskie 33-190 Polska
+ Google Map
Telefon:
14 651 02 08
Strona internetowa:
www.paderewski.tarnow.pl