WTTC: Jak ułatwić podróżowanie po świecie? Pomoże jeden portal dla wszystkich

24 maja 2022 , Tagi: podróże

Światowa Rada Podróży i Turystyki ma pomysł, jak usprawnić przemieszczanie się po świecie. Gdyby powstał jeden portal, w którym można by cyfrowo udostępnić informacje o statusie szczepień lub innej wymaganej dokumentacji, wyjeżdżanie stałoby się łatwiejsze.

Światowa Rada Podróży i Turystyki (World Travel and Tourism Council – WTTC) opublikowała raport dotyczący najlepszych praktyk, które umożliwiają bezpieczne, bezstresowe podróżowanie. Zdaniem jego autorów wdrożenie propozycji pozwoliłoby też ograniczyć opóźnienia na lotniskach.

Pandemia koronawirusa pokazała, jak brak koordynowania zasad podróżowania wpływał na wyjazdy. Rozwiązaniem może być cyfrowy portal podróży stworzony przez organizację i fundację The Commons Project, z którego korzystać mogą rządy. Idea portalu i zasady jego funkcjonowania opierają się na raporcie „Cyfrowe rozwiązania dla ożywienia podróży międzynarodowych”, który został opublikowany 21 grudnia zeszłego roku.

Więcej na: https://turystyka.rp.pl/nowe-trendy/art36354441-wttc-jak-ulatwic-podrozowanie-po-swiecie-pomoze-jeden-portal-dla-wszystkich

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej