Wrzesień minął pod znakiem imprez studyjnych

3 października 2016 , Tagi: turystyka

Wrzesień był dla Tarnowskiego Centrum Informacji miesiącem wizyt studyjnych. Gościliśmy zarówno przedstawicieli mediów zagranicznych (z Belgi i Holandii), jak i krajowych (redakcje z Warszawy i Krakowa). Każda z wizyt miała inny temat i obszar zainteresowania uczestników.

Dziennikarki z holenderskiego Meridian Travel Magazine interesowały się głównie życiem codziennym mniejszości narodowych w dzisiejszej Polsce. Do Tarnowa przyjechały ze względu na organizowany tutaj przez Muzeum Etnograficzne doroczny Tabor Pamięci. Po zwiedzeniu miasta i Muzeum, drugą część jednodniowej wizyty spędziły wśród tarnowskich Romów, goszcząc również w ich domach. Wizyta zorganizowana była przy współpracy z Polskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej w Amsterdamie.

Przedstawiciele mediów krajowych gościli na zaproszenie TCI oraz Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej. Połączenie ofert obu gospodarzy było główną ideą wizyty. Dziennikarze mieli okazję w pełni poznać i odczuć ofertę naszego regionu. Brali udział w warsztatach kulinarnych organizowanych przez CPL w Rzuchowej, zwiedzili również Winnicę Zadora w Szczepanowicach.

Dla Tarnowskiego Centrum Informacji była to okazja do przedstawienia spójnej oferty Tarnowa i regionu, z miastem jako zarówno centrum, z którego można robić krótkie wypady w niezwykłe miejsca wokół, jak i obowiązkowym punktem programu turystów goszczących w regionie.

Dzięki współpracy z Polską Organizacją Turystyczną i Małopolską Organizacją Turystyczną, w Tarnowie gościli również dziennikarze belgijscy, piszący dla magazynów kempingowego Kampeertoerist oraz kulturalnego Suiker. Łącząc potrzeby obu, mieliśmy okazję przedstawić im miasto, z uwzględnieniem infrastruktury dla kempingowców oraz nieodległe Zalipie – jedyną w Polsce malowaną wieś.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej