Wieże i tarasy widokowe koło Tarnowa przyciągają coraz więcej turystów

22 maja 2020 , Tagi: atrakcje turystyczne

W okolicach Tarnowa znajduje się wiele wież i atrakcyjnych tarasów widokowych, z których można podziwiać piękną panoramę Pogórza oraz dolin Dunajca, Białej i Wisłoki. Przy dobrej pogodzie można z nich także dostrzec majestatyczne, górskie szczyty.

To przede wszystkim wieże widokowe na Szpilówce w gminie Iwkowa, na Brzance koło Tuchowa, w Bruśniku w gminie Ciężkowice, w Dąbrówce Szczepanowskiej koło Pleśnej, a także w Głobikowej koło Pilzna.

Niezmiennie dużym powodzeniem cieszy się również taras widokowy zlokalizowany na krzyżu milenijnym na Liwoczu.

Sporo osób wybiera się też samochodem lub rowerem na Kokocz (gm. Ryglice), skąd rozpościera się piękny widok na całą okolicę. Inni preferują Jamną, skąd jak na dłoni widać Tatry, albo górę Wał w Lichwinie lub Furmaniec w Tuchowie.

Prywatna konstrukcja stoi także w Wał Rudzie (gm. Radłów).

Dalekie obserwacje ułatwiają m.in. zamontowane na części z nich lunety, a także specjalnie wykonane tablice z mapą okolicy, na których zaznaczono i opisano szczegółowo, co konkretnie widać z danego miejsca.

W samym Tarnowie również powstał taras widokowy, w rejonie osiedla Westerplatte, z którego roztacza się widok na miasto od strony północnej.

Wieże i punkty widokowe w regionie tarnowskim, mimo epidemii koronawirusa, są dostępne dla zwiedzających. Większe ograniczenia obowiązują jedynie w Iwkowej, gdzie zamkniętych jest część parkingów, a na wieży jednocześnie, przez góra 15 minut, mogą przebywać maksimum tylko cztery osoby.

więcej na: https://gazetakrakowska.pl/wieze-i-tarasy-widokowe-kolo-tarnowa-przyciagaja-coraz-wiecej-turystow-zdjecia/ar/c7-14983783

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej