We wrześniu ma ruszyć długo czekana budowa łącznika autostradowego z Mościcami

21 sierpnia 2021 , Tagi: drogi , transport drogowy

Około 3-kilometrowy odcinek trasy z rondem przy skrzyżowaniu z drogą powiatową oraz mostem na Dunajcu ma wybudować czeska firma Metrostav.

Jeszcze w sierpniu ma być gotowa zgoda na realizację inwestycji.

Jak mówi dyr. Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Katarzyna Węgrzyn-Madeja, zostało niewiele czasu, bo ze względu na dofinansowanie unijne łącznik musi być gotowy około połowy 2023 roku.

– Do 7 dni od otrzymania decyzji przekażemy wykonawcy plac budowy i rozpocznie się realizacja w terenie. Na chwilę obecną wszystkie harmonogramy są rzeczywiście na ścieżce krytycznej, bo czasu zostało nam coraz mniej, natomiast założenia są takie, że musimy zdążyć do sierpnia 2023 roku. Związane jest to z pozyskanym dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego i koniecznością wydatkowania środków do czerwca 2023 roku. Wykonawca będzie realizował roboty zarówno projektowe, z którymi jest już na finiszu, jak i budowlane.

Problem z dowozem materiału na plac budowy łącznika z powodu zamknięcia mostu w Ostrowie nie może być powodem opóźnień, bo firma znała problem – dodaje dyrektor krakowskiego Zarządu Dróg.

– Firma, startując z tego postępowania przetargowego, miała już informację dotyczącą zamknięcia mostu, więc niestety nie ma podstaw do zgłaszania problemów, musi rozwiązać te problemy we własnym zakresie. Na etapie postępowania przetargowego ta sytuacja była dla nich wiadoma.

Łącznik autostrady wraz z przeprawą na Dunajcu będzie kosztować około 150 milionów złotych.

Drugi most na Dunajcu w Ostrowie, który jest obecnie przebudowywany przez powiat tarnowski, będzie służył dla ruchu lokalnego.

We wrześniu ma ruszyć długo czekana budowa łącznika autostradowego z Mościcami

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej