Walizka pełna wspomnień

16 lutego 2022 , Tagi: BWA , wystawy

Urodziła się w Tarnowie w okolicy Gumnisk, ale na początku drugiej wojny światowej została wywieziona z miasta na przymusowe roboty do Niemiec. To historia niezwykłej kobiety, babci artysty Grzegorza Frydryka, który opowie o niej, za pomocą pamiątek, grafik czy instalacji już za tydzień, 24 lutego. Wystawę będzie można zobaczyć w oddziale Biura Wystaw Artystycznych na tarnowskim dworcu o godzinie 12. Wstęp wolny.

Kluczowym elementem wystawy będzie walizka, z którą kobieta wróciła z Niemiec do Polski. – Chciałem ocalić od zapomnienia wspomnienia, ale przede wszystkim poznać i zrozumieć historię życia mojej babci, a także zastanowić się jak te wszystkie wydarzenia miały wpływ na dalsze życie mojej rodziny i moje własne – mówi dla BWA Grzegorz Frydryk. Artysta, podczas czwartkowego wernisażu o godzinie 18, opowie więcej o swoich pracach i pamiątkach.

Wystawie będą także towarzyszyć niektóre dzieła z Małopolskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej. Jej założeniem jest budowanie nowych kolekcji regionalnych, niwelując tym samym zaniedbania w gromadzeniu sztuki współczesnej, stworzonej po 1989 roku. Kolekcja ma walory edukacyjne m.in. przez dobrą reprezentację tradycyjnych mediów (rysunek, malarstwo, rzeźba) i nowszych środków wyrazu (wideo, obiekt, instalacja, fotografia cyfrowa).

Kolekcje można oglądać indywidualnie, jak i grupowo. W tym celu należy się skontaktować opiekunem ekspozycji pod adresem rekas@bwa.tarnow.pl.

Wystawy można będzie oglądać do 18 kwietnia od wtorku do piątku oraz w niedziele od 9 do 17.

Więcej: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Kultura/Walizka-pelna-wspomnien

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej