Wakacje się jeszcze nie skończyły, ale rekord na letnim basenie w Tarnowie już został pobity

22 sierpnia 2022 , Tagi: rekreacja

Tegoroczne wakacyjne upały służą frekwencji na basenie letnim na górze św. Marcina w Tarnowie. Do końca wakacji zostało jeszcze kilka dni, ale już został pobity wynik z ubiegłego roku, kiedy to na jedynym jak na razie w Tarnowie letnim basenie zanotowano około 24 tysiące wejść. W tegoroczne wakacje było ich już ponad 26 tysięcy (11 666 w sierpniu), a basen na Marcince ma działać do 31 sierpnia.

Co istotne woda na letnim, tarnowskim basenie jest badana przez Sanepid. “Jeżeli chodzi o wskaźniki podstawowe: mikrobiologiczne i fizykochemiczne, jakość wody spełnia tam normy rozporządzenia” – podkreśla Danuta Izajasz z tarnowskiego Sanepidu.

W regionie tarnowskim oprócz basenu letniego na Marcince oficjalnie pod kontrolą Sanepidu działają jedynie kąpieliska na zalewie w Narożnikach koło Radgoszczy oraz w Jurkowie. W popularnym zalewie w Radłowie oficjalnie nie można się kąpać, a w Podlesiu Dębowym koło Żabna kąpielisko funkcjonuje bez oficjalnego zgłoszenia i badania wody przez sanepid.

Basen na tarnowskiej Marcince jest czynny w dobrą pogodę od godziny 10:00 do 19:00. Za rok natomiast w miejsce zburzonego starego kąpieliska w Mościcach ma powstać Park Wodny, który ma pełnić rolę zaplecza treningowe podczas Igrzysk Europejskich 2023. Inwestycja kosztuje ponad 34 miliony złotych, z czego większość miasto otrzymało w ramach Polskiego Ładu.

Więcej:  https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/tarnow/wakacje-sie-jeszcze-nie-skonczyly-ale-rekord-na-letnim-basenie-w-tarnowie-juz-zostal-pobity

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej