W żywej szopce u tarnowskich Bernardynów doszło do narodzin

30 grudnia 2021 , Tagi: ciekawostka

We wtorek na świat przyszedł baranek somalijski. Jak przyznaje opiekun żywej szopki ojciec Ewodiusz, nie jest to specjalne zaskoczenie, bo właściciel zwierząt pan Krzysztof z Zaczarnia informował o spodziewanych narodzinach. Nie jest to także pierwszy taki przypadek. Dwa lata temu owca somalijska narodziła w tarnowskiej szopce bliźniaki.

– Praktycznie od kilku lat co roku ktoś przybywa, albo coś. To symboliczne. Można to tak potraktować. W SMS-ie do mnie napisała jedna z sióstr zakonnych, że musi u nas być im dobrze. Mamy w szopce młodego kawalera – mówi ojciec Ewodiusz.

Młodego baranka oraz pozostałe zwierzęta żywej szopki w ogrodzie klasztoru Bernardynów w Tarnowie można oglądać codziennie od 9.00 do 19.00 aż do 6 stycznia.

Żywą szopkę można także podziwiać przy kościele w Błoniu, ale popołudniami również w MINI ZOO w Zaczarniu, z którego pochodzi zresztą cześć zwierząt wypożyczonych do tarnowskiej żywej szopki u Bernardynów. W MINI ZOO w Zaczarniu w drugi dzień świąt przyszła na świat lama.

Więcej: https://www.radiokrakow.pl/aktualnosci/tarnow/w-zywej-szopce-u-tarnowskich-bernardynow-doszlo-do-narodzin

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej