W Wilnie akcja promocyjna Krakowa i Małopolski

20 lipca 2020 , Tagi: campermalopolski.blogspot.com , promocja

Małopolska Organizacja Turystyczna zorganizowała w niedzielę na Placu Ratuszowym w centrum Wilna akcję promocyjną oferty turystycznej Krakowa i Małopolski. Jest to część 10-dniowej kampanii wizerunkowo-promocyjnej na Litwie i Łotwie.

Chcemy zaprosić Litwinów i Łotyszy do Krakowa i Małopolski; pokazać, że jako region jesteśmy bardzo atrakcyjni” – poinformował PAP Mirosław Bartyzel z Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Podczas akcji są rozdawane bezpłatne materiały promocyjne, m.in. w języku litewskim, udzielana jest informacja o atrakcjach turystycznych i możliwościach wypoczynku w Krakowie i regionie.

„Ludzie pytają przede wszystkim o Kraków, o możliwości wypoczynku w tym mieście i co jeszcze można robić poza Krakowem” – powiedział Bartyzel. „Mamy bogatą ofertę, bo promujemy również atrakcje turystyczne województwa małopolskiego włącznie z Zakopanem, stolicą gór w Polsce, również szlaki tematyczne, na przykład architektury drewnianej” – dodał.

Trasę promocyjną Małopolska Organizacja Turystyczna rozpoczęła w piątek w podwileńskiej miejscowości Troki, a w sobotę i niedzielę swoje stoiska miała w Wilnie. Następnie przewidziany jest pobyt w Kownie i w miejscowościach na litewskim wybrzeżu Bałtyku. Z Litwy kamper promocyjny Małopolskiej Organizacji Turystycznej uda się na Łotwę, gdzie odwiedzi Rygę, Dyneburg (Daugavpils) i miasta na wybrzeżu.

„Jest to 10-dniowa trasa promocyjna. Przywieźliśmy ponad pół tony materiałów do rozdania, kilkanaście różnych tytułów” – powiedział Bartyzel. „Od dwóch lat skupiamy się na promowaniu w krajach sąsiednich”, a w sierpniu planowana jest podobna akcja na Słowacji, w Czechach i na Węgrzech – dodał przedstawiciel Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/w-wilnie-akcja-promocyjna-krakowa-i-malopolski/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej