W Tarnowie odbędzie się Turniej Czterech Narodów w piłce ręcznej

11 grudnia 2019 , Tagi: sport

Za nieco ponad dwa tygodnie Tarnów będzie gospodarzem międzynarodowego turnieju w piłce ręcznej. Przez 3 dni, tuż po świętach Bożego Narodzenia, w Arenie Jaskółka Tarnów będą grały reprezentacje w piłce ręcznej: Polski, Białorusi, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz druga reprezentacja Hiszpanii.

– Dlaczego Tarnów? W swojej filozofii jesteśmy zainteresowani nowymi halami. W Tarnowie jest duża tradycja piłki ręcznej. Możemy pozyskać nowych kibiców, popularyzacji dyscypliny. Tarnów ze swoją halą idealnie się w to wpisuje. Byliśmy pod dużym wrażeniem tej hali – przekonuje dyrektor sportowy Związki Piłki Ręcznej w Polsce, Damian Drobik.

Tarnów dołoży do organizacji turnieju około 130 tysięcy złotych. Miasto liczy na to, że te pieniądze szybko się zwrócą i rozreklamują nową halę, bo trzy mecze reprezentacji pokaże na żywo TVP Sport.

50 tysięcy złotych do organizacji turnieju dołoży Urząd Marszałkowski. Turniej Czterech Narodów odbędzie się w dniach od 27 do 29 grudnia. Bilety można kupować przez stronę Polskiego Związku Piłki Ręcznej.

Tymczasem już w środę o godzinie 19:15 piłkarze ręczni Grupy Azoty Tarnów zagrają na Arenie Jaskółka Tarnów z Gwardią Opole.

Artykuł: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-tarnowie-odbedzie-sie-turniej-czterech-narodow-w-pilce-recznej/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej