W rejonie Żabna powstanie nowy zjazd z A4? Nie jest to wykluczone

21 marca 2017 , Tagi: drogi , inwestycje , komunikacja

Rejon Żabna i tak zwana Niedomicka Strefa Ekonomiczna zasługuje na bliższy zjazd z autostrady A4 – przekonuje Roman Łucarz, starosta tarnowski. Starostwo Powiatowe, Miasto Tarnów i Gmina Żabno działając w porozumieniu zbierają dane dotyczące ilości przedsiębiorców i samochodów dojeżdżających obecnie do węzła autostradowego w Wierzchosławicach lub w Krzyżu, które mogłyby ewentualnie dojeżdżać do nowego zjazdu na polach klikowskich w Tarnowie.

– Najważniejsze jest to, że to są pola czyste, nie ma zabudowań. Możemy to realizować bez wyburzania domów, daleko od zabudowań. To ważny argument. Teraz będziemy przeprowadzać studium wykonalności. Chcę rozmawiać z ministrem infrastruktury i budownictwa, Andrzejem Adamczykiem. Do tego musimy mieć jakieś argumenty – mówi Roman Łucarz.

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad nie planuje budowy trzeciego zjazdu z autostrady w Tarnowie głównie z powodu braku środków na ten cel. Jeżeli jednak samorządy znajdą pieniądze na inwestycję, prawdopodobne będzie uzyskanie przez nich zgody.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/w-rejonie-zabna-powstanie-nowy-zjazd-z-a4-nie-jest-to-wykluczone/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej