„VII Salon BWA Tarnów 2020” – nabór prac

22 kwietnia 2020 , Tagi: kultura , wydarzenia

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zachęca artystów do zgłaszania prac do wystawy „Salon”! Termin do 17.05.2020, zgłoszenia wyłącznie drogą elektroniczną!

Komisarz wystawy Piotr Kukla z zespołu BWA Tarnów zaprasza do zgłaszania prac:

Salon” to wystawa prac twórców poruszających się w sferze działań wizualnych związanych z Tarnowem i regionem. Udział w wystawie to możliwość zaprezentowania swojej twórczości na szerszym forum, dla wielu twórców jest to pierwsza konfrontacja z publicznością oraz profesjonalną galerią. Zapraszamy wszystkich aktywnych twórców do wzięcia udziału!

Do udziału w wystawie zachęca też Ewa Łączyńska-Widz – dyrektorka BWA Tarnów:

Warto zgłosić swoją pracę, bo „Salon” to wystawa, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Jest to doskonała okazja do promocji swojej twórczości. W ramach zeszłorocznej edycji pokazaliśmy prace 124 artystów! Oprócz popularnych technik malarskich, graficznych i rzeźbiarskich znalazły się również fotografia (cyfrowa i analogowa), grafika komputerowa, instalacja, wideo, neowitraż, szkło artystyczne, książka artystyczna, kolaż czy haft artystyczny. Zapraszamy do udziału artystów związanych z Tarnowem. Jeśli organizacja tradycyjnej wystawy będzie niemożliwa, to wystawa odbędzie się w formie wirtualnej, więc tegoroczny „Salon” na pewno się odbędzie.

VII Salon BWA Tarnów 2020”

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie BWA: http://www.bwa.tarnow.pl/3,815,aktualnosci,salon—nabor-prac.html

Prace można zgłaszać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: kukla@bwa.tarnow.pl w terminie do 17.05.2020.

Wernisaż wystawy planowany jest na 25.06.2020, wystawa będzie czynna do 30.08.2020.

Ideą przewodnią Salonu jest prezentacja najnowszych prac artystów związanych z miastem oraz regionem tarnowskim.

Prezentacja ma charakter konkursu, nie towarzyszy jej hasło przewodnie.

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza wszystkich twórców związanych z Tarnowem oraz regionem do udziału w kolejnej już VII edycji wystawy środowiskowej Salon BWA Tarnów 2020. Wystawa na charakter otwartego konkursu, w którym zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Pierwszym etapem będzie kwalifikacja nadesłanych propozycji, etap kolejny to wystawa pokonkursowa w trakcie, której zostaną wyłonieni laureaci przez Jury powołane przez organizatora. Pierwsza edycja Salonu miała miejsce w 2014 roku w nowej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych – Pałacyku Strzeleckim. Od 2017 roku w konkursie mogą uczestniczyć nie tylko artyści zrzeszeni w Związku Polskich Artystów Plastyków, ale także twórcy niezależni, studenci uczelni artystycznych oraz osoby zajmujące się czynnie twórczością plastyczną. Zasadniczym kryterium uprawniającym do udziału w wystawie głównej jest odpowiedni poziom i jakość twórczej wypowiedzi. Tradycyjnie już nagroda główna Grand Prix to realizacja wystawy indywidualnej w salach BWA wraz z wydaniem autorskiego katalogu.

W 2019 roku Grand Prix otrzymała Katarzyna Wyszkowska, I Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa przypadła Marcinowi Jerzemu Dudkowi, II Nagrodę ufundowaną przez Fundację Bema 20 otrzymała Izabela Gryz. I Wyróżnienie otrzymał Ryszard Szczepanik, II Wyróżnienie otrzymała Paulina Martynów. Nagrodę publiczności otrzymał Zdzisław Majchrowicz.

Wirtualne katalogi poprzednich edycji Salonu:

2019: https://issuu.com/bwa_tarnow/docs/salon_wiosenny_2019_issu

2018: https://issuu.com/bwa_tarnow/docs/salon_wiosenny_2018

2017: https://issuu.com/bwa_tarnow/docs/29_02

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej