Turyści wracają do Tarnowa

29 czerwca 2022 , Tagi: turystyka

Po okresie pandemii turyści znowu przybywają do Tarnowa.

Jak powiedział reporterce Radia RDN Małopolska dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji Marcin Pałach, widać wyraźnie zwiększony napływ turystów do miasta.

– Ruch turystyczny w Tarnowie w ostatnim czasie jest na rekordowym, według naszych danych, poziomie. Codziennie do Informacji Turystycznej przychodzi po kilka wycieczek. Są to turyści głównie krajowi, zagranicznych jest niewielu, chociaż można powiedzieć, że już z tygodnia na tydzień turystów zagranicznych jest więcej. Natomiast ruszyli turyści krajowi i to nas ogromnie cieszy. Po dwóch latach lockdownu Polacy ruszyli w Polskę. Według Polskiej Organizacji Turystycznej większość osób spędzi wakacje w Polsce. To też jest szansa dla nas.

Do Tarnowa przyjeżdżają osoby głównie ze Śląska, Warszawy i Trójmiasta. Popularne stały się też przyjazdy do tarnowskiego teatru.

Tarnów zyskał na popularności, odkąd znalazł się na liście 15 najpiękniejszych mniejszych miast Europy. Ostatnio także miasto zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie Top Atrakcje 2022 w kategorii ‘Atrakcyjna miejscowość’.

Więcej: https://www.rdn.pl/news/turysci-wracaja-do-tarnowa

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej