Trzech żużlowców Unii w półfinale IMP

6 czerwca 2019 , Tagi: sport

Szóstka żużlowców tarnowskiej Unii rywalizowała w rozegranych wczoraj ćwierćfinałowych turniejach Indywidualnych Mistrzostw Polski. Awans do półfinałów wywalczyli: Mateusz Cierniak, Daniel Kaczmarek oraz Ernest Koza, pozycję rezerwowego zapewnił sobie natomiast Artur Czaja.

Pięciu naszych zawodników startowało w turnieju w Krośnie. Najlepiej spośród nich zaprezentował się Ernest Koza, który w dwóch wyścigach mijał linię mety jako pierwszy, w dwóch innych był drugi, a w jednym zameldował się na „kresce” jako trzeci i z dorobkiem 11 pkt. sklasyfikowany został na szóstej pozycji.

Dwa „oczka” niżej uplasował się Mateusz Cierniak, kończąc zawody z dorobkiem 8 pkt. (trzy drugie lokaty i dwie trzecie). Artur Czaja rozpoczął starty od defektu w biegu z udziałem byłych i obecnych zawodników „Jaskółek” (zwyciężył w nim Ernest Koza przed Jakubem Jamrogiem i Mateuszem Cierniakiem). W dalszych występach był drugi i dwukrotnie trzeci, a dzięki zwycięstwu w biegu dziewiętnastym zakończył turniej z siedmioma punktami. Tym samym zapewnił sobie prawo startu w biegu dodatkowym, w którym pokonał Roberta Chmiela z ROW-u Rybnik.

W Krośnie startowali również Dawid Rempała i Przemysław Konieczny, którzy pierwotnie mieli być w tym turnieju zawodnikami rezerwowymi. Dawid Rempała zdobył 2 pkt. (1,0,0,1,0), kończąc zawody na czternastej pozycji, a Przemysław Konieczny wywalczył 1 pkt. (0,1,0,0,0) i sklasyfikowany został na piętnastym miejscu.