TOSiR podsumowuje sezon na lodowiskach: trudny, ale stabilny

8 marca 2020 , Tagi: rekreacja , sport , TOSiR

Tarnowianie mieli do dyspozycji dwa obiekty Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – zadaszony przy ul. Wojska Polskiego oraz otwarty przy ul. Traugutta.

W tym sezonie od początku grudnia skorzystało z nich łącznie ponad 57 tysięcy osób.

Ciepła zima sprawiła jednak, że pracownicy mieli pełne ręce roboty, a koszty utrzymania obiektów wzrosły nawet o 40 %.

Pogoda nas nie rozpieszczała, to był bardzo trudny sezon dla lodowisk TOSiR-u. Ale mimo tej trudnej pogody, frekwencja od wielu lat się kształtuje mniej więcej na tym samym poziomie. W tym roku to były te stany niższe, 7300 osób skorzystało z lodowiska na Traugutta i 45 tysięcy z lodowiska przy ul. Wojska Polskiego – mówi Andrzej Wyrobiec, dyrektor TOSiR.

Z pewnością ta pogoda w ogromnym stopniu wpłynęła na wzrost kosztów. Agregaty musiały pracować w zasadzie nieprzerwanie przez cały czas. To podniosło nawet o jakieś 30-40% koszty funkcjonowania tych lodowisk – dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że ceny biletów w przyszłym sezonie również podrożeją ze względu na wyższe ceny prądu oraz koszty utrzymania coraz bardziej wyeksploatowanego obiektu mobilnego w Tarnowie – Mościcach.

Dyrektor TOSiR zapowiada jednak, że nie będą to drastyczne podwyżki. Nieznacznie wzrosną opłaty za bilety podstawowe, a ceny wszystkich akcji zimowych i feryjnych zostaną utrzymane.

Artykuł: http://www.rdn.pl/news/tosir-podsumowuje-sezon-lodowiskach-trudny-stabilny

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej