Tarnowskie Centrum Informacji – wzór kompleksowej obsługi turysty

28 września 2020 , Tagi: TCI

Tarnowskie Centrum Informacji to laureat XIII edycji konkursu na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w kategorii 4 gwiazdek. Tarnowska instytucja znakomicie pokazuje, jak połączyć wysoką jakość obsługi turysty z działalnością promocyjną i rozwijaniem ruchu turystycznego w danym regionie.

Działalność Tarnowskiego Centrum Informacji daleko wykracza poza ramy punktu informacji turystycznej. Mieści się w kamienicy, w południowej pierzei tarnowskiego rynku. Informacja stanowi główną, ale nie jedyną część działalności TCI, co sprawia, że turysta nie jest jedynym interesantem placówki.

Tarnowskie Centrum Informacji tworzą jego pracownicy. To od ich wiedzy i doświadczenia zależy jakość obsługi, a co za tym idzie – satysfakcja osób korzystających z usług TCI. Wszyscy pracownicy TCI mają wyższe wykształcenie, wieloletnie doświadczenie i znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Na nich opiera się cała działalność TCI – od udzielania informacji, tworzenia i aktualizacji baz danych i mediów społecznościowych, oprowadzania po mieście, przez pisanie tekstów promocyjnych, aż po tworzenie projektów graficznych gadżetów, wydawnictw i reklam. Ekipa TCI to także sympatyczni ludzie z pasją i bardzo ciekawymi osobowościami, dzięki czemu łatwo nawiązują relacje.
Całym zespołem już od lat zarządza miłośnik turystyki i statystyk – Marcin Pałach. Dzięki jego aktywności – zarówno lokalnej, jak i ogólnopolskiej – Tarnowskie Centrum Informacji angażuje się w projekty służące rozwojowi miejscowej turystyki oraz promocji regionu tarnowskiego.

Wyróżnikiem, który pozwolił TCI uzyskać kolejny tytuł najlepszego centrum informacji turystycznej w Polsce, jest kompleksowość obsługi turysty. W tarnowskiej instytucji pracownicy nie tylko starają się zainteresować regionem osoby już poszukujące miejsc do wypoczynku (udział w targach, wydawnictwa, strona internetowa i profile w mediach społecznościowych, reklamy w mediach i na nośnikach), ale też rozbudzić zainteresowanie pozostałych. Służą temu wszelkiego rodzaju programy telewizyjne i radiowe, artykuły prasowe i w mediach elektronicznych, imprezy typu study tour i press tour. Każdego roku Tarnowskie Centrum Informacji współpracuje z mediami i dziennikarzami, youtuberami i fotografami, biurami podróży i organizacjami (zarówno z kraju, jak i z zagranicy) przy przygotowaniu materiałów, nagrań lub prezentacji regionu.

Tych, którzy już do Tarnowa przyjadą, pracownicy TCI starają się jak najwygodniej prowadzić po mieście i regionie. W tym celu wykonują i utrzymują oznakowanie turystyczne zarówno w mieście, jak i na drogach dojazdowych. Każdy turysta, który dotrze do siedziby Tarnowskiego Centrum Informacji przy Rynku może liczyć na indywidualną obsługę oraz cały zestaw darmowych ulotek i map. Może tam też odpocząć, napić się wody, skorzystać z toalety czy zostawić bagaż w wypożyczalni. Udostępnione jest bezpłatne wifi oraz stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Zadbano również o miejsce do przewinięcia niemowlaka, kącik dla dzieci, możliwość podgrzania posiłku, czy intymne miejsce dla matek karmiących. Cykliści mogą zaparkować rower i pożyczyć podstawowe narzędzia do jego naprawy. Zainteresowani zabytkami żydowskimi mogą wypożyczyć klucz do bram tarnowskiego kirkutu. TCI prowadzi również pokoje gościnne na poddaszu swojej siedziby.

Więcej: Tarnowskie Centrum Informacji – wzór kompleksowej obsługi turysty – www.pot.gov.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej