Tarnowska kawiarnia LawenLove wraca do życia. Niepełnosprawni pracownicy są szczęśliwi

22 maja 2020 , Tagi: Galeria Aniołowo , kawiarnie , Tarnów

Odmrożenie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa dotyczy nie tylko komercyjnych restauracji czy punktów gastronomicznych, ale także takich miejsc jak tarnowska kawiarnia LawenLove, którą prowadzą niepełnosprawni.

– Dla naszych podopiecznych brak możliwości wyjścia z domu i pracy w kawiarence był szczególnie uciążliwy i dla większości kompletnie niezrozumiały. Proponujemy im przyjście tutaj z zachowaniem środków ostrożności. Mamy dwie osoby niepełnosprawne. Są szczęśliwe, mogą z nami pobyć, porozmawiać. Mogą się spotkać z pedagogiem, terapeutą, psychologiem i zasięgnąć informacji, pomocy – wyjaśnia Anna Piwowarska, opiekun projektu.

Tuż obok kawiarenki, w której serwowana jest darmowa kawa lub herbata, otwarte jest też galeria “Aniołowo”, w której można kupić prace plastyczne i rękodzieło wykonane przez niepełnosprawnych.

Pod koniec przyszłego tygodnia nad ulica Piekarską, przy której znajduje się LawenLove znów umieszczonych zostanie kilkadziesiąt kolorowych parasolek. Dodajmy, że w ciągu ostatnich dwóch lat była to najczęściej fotografowana ulica w Tarnowie. Głównie przez turystów.

https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/tarnowska-kawiarnia-lawenlove-wraca-do-zycia-niepelnosprawni-pracownicy-sa-szczesliwi/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej