Tarnowscy wspinacze przywieźli z Mistrzostw Polski worek medali

20 lipca 2021 , Tagi: sport , wspinaczka

Aż sześć medali przywieźli tarnowscy zawodnicy z Mistrzostw Polski seniorów we wspinaczce sportowej, które w weekend odbyły się w Gliwicach. W konkurencji na czas całe podium padło łupem naszych sprinterów. Doskonale spisała się też Daria Nawój z KS Sportiva, która wywalczyła wicemistrzostwo Polski seniorek we wspinaczkowym trójboju olimpijskim – konkurencji, która za niespełna trzy tygodnie zadebiutuje podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Podczas zawodów w Gliwicach Daria Nawój awansowała do ścisłego finału w konkurencji prowadzenie. Rywalizowała również w finale w czasówkach, zajmując odpowiednio siódme miejsce w prowadzeniu (drugie wśród trójboistek) i dziesiąte na czas (trzecie wśród trójboistek).

Tradycyjnie nie zawiedli też tarnowscy sprinterzy, którzy w konkurencjach indywidualnych we wspinaczce na czas, zdominowali całe podium. Wśród mężczyzn złoto i srebro wywalczyli zawodnicy KU AZS PWSZ Tarnów Marcin Dzieński i Mikołaj Wróblewski, a brąz zdobył Bartłomiej Podlewski z KS Sportiva. Z kolei w rywalizacji kobiet wicemistrzynią Polski została Anna Brożek, natomiast brąz wywalczyła Natalia Kałucka – obie z KU AZS PWSZ Tarnów.

W mistrzostwach Polski seniorów debiutowali również dwaj juniorzy młodsi z KS Sportiva – Oskar Szalecki i Eryk Nawój. Oskar awansował do ścisłego finału, ostatecznie plasując się na dobrym ósmym miejscu, Eryk niestety miał mniej szczęścia i został sklasyfikowany na osiemnastej pozycji. W zawodach uczestniczyła również Kinga Pałka z KU AZS PWSZ Tarnów, która zajęła czwarte miejsce w trójboju, dwunaste miejsce w czasówkach i dziewiąte w prowadzeniu.

Dodajmy, że zmagania we wspinaczce sportowej będzie można oglądać podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które rozegrane zostaną w dniach 3-6 sierpnia. Polskę reprezentuje lublinianka, zawodniczka KW Kotłownia Aleksandra Mirosław.

Więcej: http://tarnow.net.pl/articles/s/i/335636#Tarnowscy-wspinacze-przywie%C5%BAli-z-Mistrzostw-Polski-worek-medali

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej