Tarnów: w grudniu ruszy remont wiaduktu nad ul. Krakowską

19 listopada 2013 , Tagi: kolej , komunikacja , remonty

Rusza długo zapowiadany i kilkakrotnie przesuwany remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Krakowską. Kolejarze czas rozpoczęcia prac przesuwali bo nie mogli się dogadać z tarnowskimi urzędnikami w sprawie organizacji ruchu w tym miejscu podczas remontu. Ostatecznie ustalono że wiadukt nie będzie zamykany.

Prace utrudnią wyjazd z Tarnowa w kierunku Mościc czy Krakowa – ale nie sparaliżują tam ruchu. Tarnowski magistrat bowiem nie wyraził zgody na to by w trakcie ich trwania przejazd pod wiaduktem był całkowicie zamknięty – kolejarze prace będą wykonywać odcinkowo przyznał w rozmowie z Radiem Kraków Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP S.A. “Uzgodniliśmy z tarnowskim Urzędem Miasta że prace prowadzone będą z wyłączeniem jednego pasa ruchu. Utrudnienia pojawia się już początkiem grudnia” – przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków Maciej Dutkiewicz.

Prace potrwają kilka miesięcy – “Nie możemy tego teraz dokładnie określić bo jeszcze nie wiemy w jakim stanie jest ten wiadukt” – mówi Dutkiewicz. Po remoncie wiadukt dostosowany będzie do szybszego ruchu kolejowego. “Naszym głównym celem jest przystosowanie tej linii do prędkości 160 km/h.Obiekt zostanie wzmocniony, wprowadzimy także dodatkowe zabezpieczenia związane z systemem odwodnieniowym” – dodaje.

W przyszłym roku rusza prace przy dwóch kolejnych tarnowskich wiaduktach – nad ulicą Tuchowską oraz nad ulicą Czerwonych Klonów. Plan organizacji ruchu w tych miejscach nie jest jeszcze jednak gotowy.
PKP planuje w sumie przebudować aż 12 wiaduktów w Tarnowie. Wszystkie remonty odnotowały kilkumiesięczny poślizg – na razie prace trwają jedynie przy ulicy Warsztatowej w Tarnowie. Wszystkie remonty na trasie Kraków – Rzeszów zakończyć maja się w ciągu 2 lat.

http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/KORI-9DLDKM

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej