Tarnów. Tłumy młodych z całej diecezji przeszły ulicami miasta niosąc krzyż

21 marca 2016 , Tagi: Tarnów

Spotkanie rozpoczęło się przed południem na tarnowskim Rynku. – Żyjemy w kulturze samotności. Jeżeli doświadczymy obecności Boga, wtedy jesteśmy szczęśliwi, spełnieni i dopiero wtedy możemy wejść w obszar życia drugiego człowieka, nie wnosząc tam pustki, przeciętności, marazmu, ale siłę, energię, entuzjazm i wiarę – mówił do młodych biskup tarnowski, Andrzej Jeż. Zachęcał do ewangelizacji także poprzez internet. – Nie wystarczy mieć jednak świetny sprzęt na swym stoliku, trzeba mieć głębię – przypomniał.

Zdaniem bpa Jeża, zwłaszcza młodzi ludzie potrzebują wspólnoty, a tego typu spotkania, jak to wczorajsze, sprawiają, iż „czujemy się młodym Kościołem, w którym wszystkich jednoczy Chrystus”. Z Rynku młodzież udała się do katedry, gdzie przeszła przez symboliczną Bramę Miłosierdzia. Wchodzący w ciszy do świątyni, przed Najświętszym Sakramentem, do stojącego tam wiklinowego kosza, będącego symboliczną Arką Przymierza, wrzucali deklarowane i wypełniane uczynki miłosierdzia. Potem wyruszyli w drodze krzyżowej ulicami miasta do kościoła bł. Karoliny, gdzie odprawiona została msza św. i odbyła się wspólna agapa (uczta duchowa). Rozważania Męki Pańskiej prowadził ks. Michał Dąbrówka, jeden z tarnowskich misjonarzy miłosierdzia. To pierwsza, ale niejedyna droga krzyżowa, która zorganizowana została na ulicach Tarnowa. Kolejna, z udziałem m.in. biskupów tarnowskich, wyruszy w najbliższą środę z Rynku o godz. 20.

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/tarnow/a/tarnow-tlumy-mlodych-z-calej-diecezji-przeszly-ulicami-miasta-niosac-krzyz,9764375/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej