Tarnów piątym najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Małopolsce

16 lutego 2022 , Tagi: CNN Travel , Tarnów

Już nie tylko zabytki Starego Miasta, ale także szlaki rowerowe, okoliczne winnice i oferta kulturalna przyciągają do Tarnowa turystów z całej Polski.

Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną. Biorąc pod uwagę tylko turystów krajowych, Tarnów uplasował się na czwartym miejscu, za Krakowem, Zakopanem i Wieliczką.

Dyrektor Centrum Informacji Turystycznej Marcin Pałach, mówi, że o Tarnowie zrobiło się głośno po tym, jak stacja telewizyjna CNN Travel uznała miasto za jedno z najpiękniejszych mniejszych miast Europy.

– Co przyciąga do Tarnowa? To przede wszystkim klimat Starego Miasta, które zresztą zostało docenione przez ogólnoświatową stacje CNN Travel, zabytki związane z renesansem, z kulturą żydowską, ale też szlak architektury drewnianej. No i coraz częściej turyści łączą Tarnów z Zalipiem, z winnicami i rowerami. Co zauważyliśmy po akcji CNN Travel, to coraz więcej turystów krajowych. Coraz częściej Tarnów staje się takim miejscem, do którego przyjeżdża się w celach kulturalnych. Mieszkańcy dolnego Śląska, Wrocławia, przyjeżdżają do Tarnowa na weekend do teatru.

Więcej: https://www.rdn.pl/news/tarnow-piatym-najchetniej-odwiedzanym-przez-turystow-miastem-w-malopolsce

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej