Tarnów. Muzeum etnograficzne po remoncie wypiękniało. Już szykuje się na przyjęcie pierwszych zwiedzających

13 stycznia 2020 , Tagi: atrakcje turystyczne , muzea

Choć na zakończenie wszystkich prac remontowych w Muzeum Etnograficznym potrzeba jeszcze trochę czasu, placówka już w poniedziałek (13 stycznia) otworzy drzwi dla zwiedzających.

Prace w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie są już na finiszu. W ramach modernizacji w zabytkowym dworku wymieniono okna, ocieplono ściany, strych i zainstalowano nowoczesną kotłownię. Obiekt przeszedł delikatny lifting zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. Teraz muzealnikom pozostało urządzenie pomieszczeń.

– Eksponaty, które na czas remontu musieliśmy wywieźć, są już w naszych magazynach. Jest ich około 6 tysięcy. Trzeba je zinwentaryzować i za około dwa miesiące będziemy chcieli udostępnić wystawę romską dla zwiedzających – podkreśla Andrzej Szpunar, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Zanim to jednak nastąpi zdecydował, że muzeum etnograficzne otworzy swoje drzwi już w najbliższy poniedziałek. W pomieszczeniach będzie można oglądać wystawę edukacyjną „Wszystko… jest liczbą” wypożyczoną z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej na: https://gazetakrakowska.pl/tarnow-muzeum-etnograficzne-po-remoncie-wypieknialo-juz-szykuje-sie-na-przyjecie-pierwszych-zwiedzajacych-zdjecia/ar/c1-14703143

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej