Tarnów: Mieszkania na sprzedaż ożywią tarnowską starówkę?

7 listopada 2016 , Tagi: Rynek , Tarnów

Zamiast socjalnych – w pełni wyremontowane mieszkania w stanie deweloperskim. W centrum Tarnowa ma powstać około dziesięciu mieszkań na sprzedaż. To dopiero początek. Miejski Zarząd Budynków planuje przesiedlić lokatorów mieszkań socjalnych do innych części Tarnowa. Zamieszkiwane przez nich cztery ściany będą zamienione w większe, komfortowe mieszkania.

Pierwsze tego typu mieszkania mają powstać przy Bramie Pilzneńskiej, która z rynku prowadzi do ulicy Lwowskiej. Tam, w kamienicy 3-5, ma powstać dziesięć mieszkań na sprzedaż. Aktualnie mieszkań jest osiemnaście. – Trzy mieszkania socjalne, reszta to mieszkania komunalne zamieszkałe przez rodziny o niskich dochodach. Mieszkańcy tego budynku otrzymają mieszkania zamienne w innych częściach miasta – mówi Janusz Galas, prezes Miejskiego Zarządu Budynków.

Ta inwestycja ma być wpisana w plan rewitalizacji, dzięki czemu może otrzymać dofinansowanie. Remont kamienicy ma trwać około dwóch lat. – Remont będzie polegał na tym, że mieszkania będziemy łączyć, żeby ich powierzchnia była od około 60 do może nawet 120 metrów kwadratowych. Na przyszły rok przewidujemy projekt i rozpoczęcie remontu tej kamienicy – tłumaczy Galas.

Kamienica przy Bramie Pilzneńskiej ma być początkiem kilkunastoletniego projektu na tarnowskiej starówce. – Systematycznie chcemy eliminować ten rejon z mieszkań socjalnych. Jeżeli rzeczywiście będą chętni na zakup tych mieszkań pójdziemy dalej. Od ulicy Wekslarskiej, będziemy wchodzić w ulicę Krótką, a na końcu ulica Żydowska, bo tam tych mieszkań mamy najwięcej – dodaje prezes MZB.

Pojawia się jednak pewien problem. – W rejonie Starego Miasta mamy bardzo mało miejsc parkingowych – przyznaje prezes MZB. Miejsce na parkingi wciąż jest sprawą otwartą, którą Miejski Zarząd Budynków będzie ustalał z władzami miasta.

http://rdn.pl/?p=96824

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej