Tarnów małym miastem? Jest większy niż dziesięć europejskich stolic!

18 maja 2020 , Tagi: Tarnów , turystyka

Tarnów jest trzecim miastem w Małopolsce pod względem powierzchni. Większe są od niego tylko: Kraków i Zakopane. A jak Gród Leliwitów wypada na tle miast europejskich? Okazuje się, że Tarnów mógłby być nie tylko stolicą województwa, ale nawet stolicą państwa! Oto dziesięć europejskich stolic, które są mniejsze od Tarnowa.

Powierzchnia Tarnowa to 72,38 km2. Po raz ostatnio granice miasta poszerzono w latach 60. ubiegłego wieku, kiedy przyłączono część Zbylitowskiej Góry. Gród Leliwitów najmocniej rozrastał się dekadę wcześniej, to wtedy częścią Tarnowa stały się Mościce, ale też Klikowa, Gumniska, Rzędzin, Chyszów, a później Krzyż. 

Pod względem powierzchni Tarnów jest trzecim, po Krakowie i Zakopanem miastem Małopolski, a tym samym największym we wschodniej części województwa. Jest również większy niż niektóre z europejskich stolic, w tym stolica Belgii i Szwajcarii. 

Zapraszamy do naszej galerii z dziesięcioma europejskimi stolicami, które mają mniejszą powierzchnię od Tarnowa.

więcej na: https://www.se.pl/tarnow/tarnow-malym-miastem-jest-wiekszy-niz-dziesiec-europejskich-stolic-galeria-aa-WaWY-fHFT-L273.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej