18 grudnia 2022 , Tagi: sport , wydarzenia

Tarnowianka Katarzyna Wilk, mieszkająca aktualnie w niedalekiej Pleśnej, podczas Mistrzostwach Świat w Biegach Górskich i Trailowych w Tajlandii zajęła 17. miejsce To najwyższa lokata zajęta przez reprezentantów Polski na ekstremalnie trudnych zawodach.

W biegu ULTRA rozgrywanym na dystansie 80 kilometrów – trudnym pod względem profilu, jak też warunków atmosferycznych – Polskę reprezentowały trzy biegaczki i trzech zawodników.

Tarnowianka dała radę w morderczym biegu na Mistrzostwach Świata

Tarnowianka – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski na tym dystansie finiszowała na 17. miejscu w czasie 9 godzin 14 minut i 58 sekund. 22. miejsce zajęła Katarzyna Smolińska, na 41.dobiegła do mety Dominika Stelmach. Mistrzynią świata została Francuzka Blandine Lhirondel. W kategorii mężczyzn najlepszym biegaczem został reprezentant Stanów Zjednoczonych Adam Peterman.

Więcej: Tarnów. Katarzyna Wilk uwielbia wyzwania. Najszybsza Polka w Mistrzostwach Świata w biegach górskich i trailowych pochodzi z Tarnowa – naszemiasto.pl