Tarnów jest najpiękniejszym niedużym polskim miastem według CNN. Ta wiedza była warta pół miliona złotych!

29 maja 2023 , Tagi: ciekawostka

W jednym z odcinków popularnego teleturnieju „Postaw na milion”, emitowanego przez Telewizję Polską, padło pytanie dotyczące jedynego polskiego miasta, które znalazło się na liście 15 najpiękniejszych niedużych miast w Europie według portalu CNN Travel. Wśród czterech wariantów odpowiedzi znalazły się: Zamość, Sandomierz, Tarnów i Pruszków. Gracze mieli wówczas do postawienia pół miliona złotych, a aby wygrać należało wybrać małopolskie miasto. Jak odpowiedzieli uczestnicy programu?

Pod koniec 2021 roku portal CNN Travel opublikował listę 15 najpiękniejszych niedużych miast w Europie. Jedynym polskim miastem, które znalazło się w zestawieniu, jest Tarnów. Autorka materiału, dziennikarka CNN Julia Buckley, zwróciła uwagę, że dzięki spacerowi po Starym Mieście można się przekonać, że Tarnów zachował częściowo dawny, małomiasteczkowy charakter, a zabytkowa architektura przywodzi na myśl Kraków z okresu, kiedy masowa turystyka nie cieszyła się jeszcze dużą popularnością. Jej zdaniem tarnowski Rynek jest wspaniałą mieszanką stylów i świetnym przykładem żydowskiego dziedzictwa, pomimo iż ta społeczność zniknęła z mapy miasta w czasie II wojny światowej.

 

Więcej na: https://www.eska.pl/tarnow/tarnow-jest-najpiekniejszym-nieduzym-polskim-miastem-wedlug-cnn-ta-wiedza-byla-warta-pol-miliona-zlotych-aa-5yBn-Pv9n-Sa5V.html

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej