Tarnów i okolice – wybierz się na weekend do polskiego bieguna ciepła! Zobacz jakie atrakcje zobaczyć w okolicy

26 lutego 2021 , Tagi: atrakcje turystyczne , Tarnów

Jaki polski biegun ciepła w Polsce? – chciałoby się rzec po przeczytaniu powyższego tytułu. Ano tak, moi mili. Tarnów za pomocą rąk meteorologów, zgromadził sobie przez lata niezłą kartotekę potwierdzającą ten wniosek i bez poczucia przesady – spokojnie może się reklamować jako najcieplejsze miasto w Polsce.

W 2000 roku, Instytut Meterologii i Gospodarki Wodnej wykazał, że średnia analiza pomiarów temperatury z 30 lat, pokazuje, że najwyższą średnią roczną notuje się właśnie tutaj. A średnia ta to 8,7 stopni Celsjusza. W dobie informacji o globalnym ociepleniu, rekordy te pewnie są mniej medialne, ale dla mnie najważniejszym argumentem jest fakt, że meteorogiczne lato trwa tutaj aż 118 dni! Wobec 92-93 dni, to całkiem sporo.

Każdy ciepłolub świetnie się tutaj odnajdzie, ale Tarnów słynie nie tylko z temperatury, a mnóstwa innych miejsc rozsianych nie tylko w samym mieście, ale także bajecznej okolicy. Jeśli zamierzasz tu przyjechać to koniecznie od razu zarezerwuj sobie co najmniej weekend, a najlepiej od razu 3 dni. Nie pożałujesz!

Z przyjemnością pokażę ci kilka fajnych atrakcji, wartych zobaczenia.

Cały artykuł na:

Tarnów i okolice – wybierz się na weekend do polskiego bieguna ciepła! Zobacz jakie atrakcje zobaczyć w okolicy

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej