Tarnów, czyli polski biegun ciepła. Tę perełkę renesansu warto odwiedzić

6 maja 2022 , Tagi: Tarnów

Tarnów to drugie najciekawsze miasto w Małopolsce – liczbą atrakcji ustępuje jedynie Krakowowi. Perełka polskiego renesansu zachwyca rynkiem z ratuszem i kamieniczkami, a także pamiątkami po społeczności żydowskiej oraz urodzonym tam generale Józefie Bemie. W najcieplejszej miejscowości w Polsce wypijemy również kawę w tramwaju oraz odpoczniemy w parkach.

Tarnów leży przy ujściu rzeki Białej do Dunajca. Dzieli go zaledwie około 30 km od malowniczej wsi Zalipie i 100 km od Krakowa. Z tego względu turyści – przy okazji pobytu w stolicy województwa małopolskiego – chętnie wpadają do tego miasta z wizytą. Tarnów warto jednak odwiedzić nie tylko przejazdem. To dobry kierunek na weekend.

Tarnów nie bez powodu nazywa się “polskim biegunem ciepła”. Chwytliwe hasło stało się co prawda wabikiem na turystów, ale ma też potwierdzenie w pomiarach meteorologicznych. Choć nie doświadczymy oczywiście tropikalnych upałów, to jest duża szansa, że trafimy na dobrą pogodę. Lato termiczne trwa tam nawet 118 dni.

Wyjątkowy mikroklimat sprzyja też uprawie winorośli. Nic dziwnego, że okolice Tarnowa słyną z licznych winnic kuszących degustacjami wykwintnego trunku. Ale nie tylko one zasługują na uwagę. Tarnów zadowoli zarówno miłośników historii, jak i fanów wypoczynku na łonie natury. Jedni i drudzy znajdą tu coś dla siebie. Sprawdziliśmy, których atrakcji i zabytków nie można pominąć.

Więcej na: https://turystyka.wp.pl/tarnow-czyli-polski-biegun-ciepla-te-perelke-renesansu-warto-odwiedzic-6748267376536320a

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej