Tarnów chce współorganizować Igrzyska Europejskie. W lipcu działacze przeprowadzą wizytację hali Arena “Jaskółka” Tarnów

18 lipca 2020 , Tagi: Igrzyska Europejskie , sport
Pod koniec lipca do Tarnowa przyjedzie delegacja Europejskiego Komitetu Olimpijskiego. Działacze odwiedzą Arenę “Jaskółka” Tarnów i ocenią ją pod kątem miejsca zmagań dla części dyscyplin sportowych. O planowanej wizytacji poinformował na swoim profilu FB prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Nie wiadomo jeszcze, jakie konkurencje trafiłyby do Tarnowa. W Arenie “Jaskółce” Tarnów na pewno gościć mogą: piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, badminton, zapasy, szermierka, gimnastyka, judo, karate, taekwondo, tenis stołowy.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku Tarnów był gospodarzem turnieju 4 Nations Cup w piłce ręcznej mężczyzn. To była pierwsza tak duża sportowa impreza, która odbyła się w odnowionej Arenie “Jaskółce” Tarnów. Hala pomyślnie zdała egzamin. Były tłumy zadowolonych kibiców i słowa uznania ze strony organizatorów. Sukces utwierdził władze Tarnowa w przekonaniu, że miasto będzie dobrym partnerem Krakowa w organizacji Igrzysk Europejskich 2023. Prezydent Roman Ciepiela zgłosił akces do współorganizowania imprezy już kilka dni po tym, gdy oficjalnie ogłoszono, że odbędą się one w Krakowie i Małopolsce. Rozmawiał w tej sprawie z marszałkiem Małopolski, Witoldem Kozłowskim, deklarując, że Tarnów z chęcią przyjmie u siebie europejskich olimpijczyków, bo dysponuje bazą odpowiednią dla rozegrania spotkań w co najmniej kliku dyscyplinach. W ślad za rozmową do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie trafiło oficjalne pismo. Kandydatura Tarnowa została rozpatrzona, zaakceptowana i miasto jest na liście miejscowości, w których mogą się odbyć olimpijskie zmagania.

Władze miasta liczą, że zaangażowanie Tarnowa w organizację igrzysk byłoby ogromną szansą na promocję i rozwój miasta, wciąż jednak nie wiadomo, ile miasto musiałoby wyłożyć na nie pieniędzy. Tymczasem nie brakuje opinii, że Igrzyska Europejskie to impreza niszowa, która nie cieszy się zainteresowaniem ani kibiców, ani mediów. Świadczy o tym chociażby fakt, że Kraków był jedynym kandydatem na gospodarza igrzysk, bo żadne inne miasto ich u siebie nie chciało.

Artykuł pochodzi z serwisu tarnow.net.pl i dostępny jest pod tym linkiem.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej