Tarnów: bezpłatne wsparcie dla nauczycieli i szkół w e-learningu

19 marca 2020 , Tagi: edukacja , koronawirus , nowe technologie

W całej Polsce wiele szkół i nauczycieli musi sobie radzić w nową rzeczywistości kształcenia “na odległość” wywołaną zamknięciem placówek w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem. By nie tracić czasu, który uczniowie mieli spędzać na nauce w szkołach – organizowane są lekcje prowadzone za pośrednictwem internetu. Jednak jak przyznaje Ministerstwo Edukacji Narodowej – nie wszystkie placówki sobie z tym radzą.

– Chcemy bezpłatnie pomóc tym, dla których taka forma prowadzenia zajęć jest trudna tak po względem technicznym jak i merytorycznym – wyjaśnia Artur Krawczyk, z tarnowskiego Stowarzyszenia Miasta w Internecie:

– Uruchomienie takiej inicjatywy, którą nazwaliśmy sobie “Cyfrowa szkoła domowa”, w ramach której przygotowaliśmy mapę Polski, na której zaznaczylismy instytucje, organizacje pozarządowe, a także wskazaliśmy indywidualne osoby, które zajmują się na co dzień edukacją cyfrową i edukacją zdalną i które gotowe są nieodpłatnie wspierać nauczycieli wszystkich polskich szkół po to, aby pomóc im skutecznie i bardziej interaktywnie dotrzeć do młodzieży.

Na udostępnionej mapie – można już teraz znaleźć kilkanaście instytucji i osób, które deklarują pomoc w prowadzeniu zajęć edukacyjnych przez internet. Organizatorzy akcji liczą, że niebawem ta liczba znacznie się powiększy.

Artykuł: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/tarnow-bezplatne-wsparcie-dla-nauczycieli-i-szkol-w-e-learningu/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej