Tarnów będzie współorganizował Igrzyska Europejskie 2023?

25 czerwca 2019 , Tagi: cieakwostka , sport

Czy w Tarnowie są obiekty sportowe, które spełniają oczekiwania ogranizatorów? Zdaniem urzędników tarnowskiego magistratu, sportowcy będą mieli zagwarantowane w Tarnowie zarówno miejsca noclegowe, jak i stadiony, czy boiska. Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela przypomina, że do końca tego roku ma się zakończyć remont nowoczesnej hali Jaskółka, a to tylko jeden z wielu obiektów, które można wykorzystać w trakcie Igrzysk.

– Tarnów w Małopolsce jest drugim miastem po Krakowie, tak bogato wyposażonym w obiekty sportowe. Bardzo chętnie przyjmiemy tutaj sportowców – mówi Roman Ciepiela.

Prezydent miasta chce także oddać do dyspozycji sportowców hotel “Słoneczne Wzgórze” prowadzony przez osoby niepełnosprawne.

Tarnów nie planuje jednak dodatkowych inwestycji, jeśli otrzymałby szansę współorganizowania Igrzysk. Prezydent Tarnowa zapewnia, że w grę wchodzą wyłącznie obiekty już istniejące. Ma także nadzieję, że akces Tarnowa, jako współgospodarza Igrzysk, przyniesie dodatkowe pieniądze do kasy miasta. Liczy między innymi na finansowe wsparcie ze strony Ministerstwa Sportu do remontu stadionu piłkarsko-żużlowego, który także może być wykorzystany w trakcie Igrzysk.

Na razie nikt z organizatorów nie kontaktował się z władzami Tarnowa, by rozmawiać z nimi o udziale miasta w Igrzyskach Europejskich w 2023 roku.

Więcej: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/tarnow-bedzie-wspolorganizowal-igrzyska-europejskie-2023/

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej