Szlakiem generała Bema – kolejny spacerek tematyczny w najbliższą niedzielę

19 lipca 2022 , Tagi: TCI , turystyka

Czy wiesz dlaczego generał Józef Bem nie został pochowany w tarnowskiej katedrze? Co symbolizują kule dookoła mauzoleum Józefa Bema?

O tym dowiesz się już w najbliższą niedzielę, 17 lipca. Wówczas odbędzie się czwarty podczas tegorocznych wakacji, spacer tematyczny po Tarnowie. Tym razem zwiedzający udadzą się w podróż po miejscach związanych z bohaterem Polski i Węgier – generałem Józefem Bemem.

Bezpłatna, trwająca około dwóch godzin, wycieczka rozpocznie się o godz. 16, a poprowadzi ją przewodnik Andrzej Mleczko. Zbiórka wszystkich zainteresowanych przed Tarnowskim Centrum Informacji na Rynku 7.

Przypomnijmy, że od 1 lipca do 31 sierpnia, mieszkańcy naszego miasta oraz odwiedzający go turyści mogą codziennie brać udział w bezpłatnych spacerkach po Tarnowie. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się o godz. 12 przed Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7). W ramach akcji zwiedzać można także tarnowską katedrę, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, Czchów, Iwkową, Ryglice oraz Zalipie. Szczegółowe informacje dostępne są na https://www.it.tarnow.pl/spacerki-po-tarnowie-i-regionie-2022/

Warto dodać, że możliwa jest obecność na spacerkach tłumacza języka migowego. Potrzebę taką należy zgłosić kilka dni wcześniej: osobiście – Tarnowskie Centrum Informacji, Rynek 7, 33-100 Tarnów, telefonicznie – 14 688 90 90, sms – 698 633 421, faksem – 14 688 90 92, przez Messenger – https://business.facebook.com/Tarnowskie.Centrum.Informacji/  lub e-mail – centrum@tarnow.travel.

Na tegoroczną edycję Spacerków po Tarnowie i regionie, Tarnowska Organizacja Turystyczna zaprasza wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji. Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna”.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej