Szlak pamięci żołnierzy I wojny
Drzewa mirabelek – symbol doświadczonej podczas I wojny światowej Lotaryngii mają stanowić główne oznaczenie „Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej”. Decyzja o utworzeniu nowego szlaku zapadła na posiedzeniu Konwentu Marszałków.
Małopolska, Podkarpacie, Województwo Świętokrzyskie i Mazowieckie to główne regiony przez które przebiegać ma trasa nowo tworzonego szlaku turystycznego nazwanego „Szlakiem Frontu Wschodniego I Wojny Światowej”. Decyzja o utworzeniu nowego szlaku, który ma przywrócić pamięć o Polakach poległych w armiach zaborczych w latach 1914 – 1918 zapadła na posiedzeniu Konwentu Marszałków.
Ta nowa atrakcja turystyczna ma także pomóc w promocji Polski na świecie i przyciągnąć turystów przede wszystkim z krajów – uczestników I wojny. W przyszłości szlak ma zostać przedłużony na tereny obwodu kaliningradzkiego, gdzie rozegrała się pierwsza bitwa w 1914 roku na froncie wschodnim.
Nowo powstający szlak oznakowany ma być drzewkami mirabelek – symbolem szczególnie doświadczonej przez działania wojenne Lotaryngii.